محمدعلی طاهری کیست؟

11

محمدعلی طاهری بنیان‌گذار دو طب مکمل ایرانی «فرادرمانی» و «سایمنتولوژی» و ارائه دهنده نظریه «پیوند شعوری اجزاء» است که مؤسسه فرهنگی_هنری عرفان حلقه را در دهه ۱۳۸۰به ثبت رساند.

علی‌رغم اینکه فعالیت‌های این مجموعه با مجوز قانونی بوده و دستاوردهای این اندیشمند ایرانی، علاوه بر مجامع بین المللی، توسط خود جمهوری اسلامی نیز مورد تقدیر واقع شد، از سال ۱۳۸۹ با گسترده‌تر شدن دامنه مخاطبان این شیوه معنوی و اقبال مردم از طب‌های مکمل بنیان گذاشته شده، محدودیت‌ها بر وی و کاربران این طب‌های مکمل افزایش یافت؛ تا اینکه کلیه فعالیت‌های این مجموعه از تاریخ ۱۰ مردادماه سال ۱۳۸۹ تعطیل شد.

محمد علی طاهری در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ برای سومین مرتبه بازداشت و به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد؛ مدت محکومیت بنیانگذار عرفان حلقه، در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۵ پایان یافته است، اما او پس از اتمام حکم، بدون هیچ توجیه قانونی، همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

گفتنی است محمد علی طاهری، در خرداد ۹۴ در دادگاهی غیر علنی و خارج از روال، در حالی که آخرین سال محکومیت خود را می‌گذراند، مجددا محاکمه و به اتهام «فساد فی‌الارض» به اعدام محکوم شد. این حکم پس از بررسی دیوان عالی کشور، نقض شد.

نگاهی به زندگینامه و افتخارات محمد علی طاهری