تجمع اعتراضی شاگردان محمدعلی طاهری در سیدنی

 

شماری از دوست‌داران محمدعلی طاهری روز یکشنبه ١٢ شهریور ١٣٩۶ (۳ سپتامبر ۲۰۱۷) در اعتراض به صدور حکم اعدام محمدعلی طاهری در شهر سیدنی استرالیا دست به تجمع اعتراضی زدند.

شاگردان محمدعلی طاهری در این تجمع که در مقابل ساختمان ویکتوریا در شهر سیدنی برگزار شد، ضمن قرائت بیانیه‌ای با اعلام اینکه «هیچ حکمی به جز آزادی بی قید و شرط محمدعلی طاهری را تحمل نخواهد کرد» از تمام آزاداندیشان خواستند تا فارغ از هر عقیده و مرامی به نقض آشکار حقوق بشر اعتراض کنند.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، متن فارسی بیانیه شاگردان محمدعلی طاهری در تجمع اعتراضی روز یکشنبه به شرح زیر است:

سکوت در برابر ظلم، عین ظلم است
قرن‌هاست در سراسر دنیا دانشمندان و عارفان، مورد خشم و غضب دکان‌داران دین هستند. برای دستیابی انسان به آزادی اندیشه و بیان چه بهایی لازم بوده که در قرن بیست و یکم هنوز به آن دست نیافته است؟

به راستی آیا ما در قرون وسطی اسلامی به سر نمی‌بریم و نیازمند یک رنسانس جدی نیستیم؟
چرا همیشه باید عارفان و اندیشمندان زمان باشند که صلیب جهل بشریت را به دوش بکشند و و بالای دار بروند؟

ما جمعی از شاگردان استاد محمدعلی طاهری، امروز دوازدهم شهریورماه ۱۳۹۶ در سیدنی گرد هم آمده‌ایم تا مظلومیت معلم عشق Ùˆ صلح Ùˆ دوستی باشیم Ú©Ù‡ نزدیک ۷ سال است در حبس انفرادی به سر می‌برد Ùˆ برای دومین بار به ناحق Ùˆ ظالمانه توسط مقامات قضایی ایران در دادگاه نمایشی Ùˆ غیرقانونی انقلاب با دسیسه Ùˆ نیرنگ ماموران امنیتی سپاه به اعدام محکوم شده Ùˆ این در حالی است Ú©Ù‡ حدود یک سال Ùˆ نیم پیش قرار منع تعقیب قانونی ایشان صادر شده است ولی همچنان در حبس به سر می‌برند.

در تمام مدت این هفت سال، هرگز شاگردان استاد محمدعلی طاهری سکوت نکرده‌اند و در داخل و خارج ایران برای دادخواهی به پا خواسته‌اند که سیستم‌های امنیتی ایران بسیار از آنها را بازداشت یا زندانی کرده‌اند اما هرگز موفق به خاموش کردن فریادهای اعتراضی آنها نشده‌اند که هیچ، اندیشه استاد طاهری را هم ناخواسته در تمام دنیا گسترده نموده‌اند.

اکنون هر یک از ما یک طاهری است.

ما شاگردان استاد محمدعلی طاهری ضمن محکوم کردن حکم ظالمانه اعدام برای معلم و پدر معنوی‌مان از تمام آزاداندیشان و آزادمنشان دعوت می‌کنیم تا با ما هم‌صدا شده و صرف نظر از هر مرام و عقیده‌ای که دارند به این بی‌عدالتی‌ها و نقض آشکار حقوق بشر اعتراض کنند و به این وسیله اعلام میکنیم هیچ حکمی جز آزادی بی‌قید و شرط ایشان را تحمل نمی‌کنیم و ثابت خواهیم کرد که همواره اندیشه بر شمشیر پیروز است و این درس بزرگ تاریخ است.