بازداشت یکی از شاگردان محمدعلی طاهری در اصفهان / آخرین وضعیت افراد بازداشت شده

«امیر قاسمی» از شاگردان محمدعلی طاهری در اصفهان، روز گذشته توسط ماموران «اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان» این شهر بازداشت شد.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، «امیر قاسمی» عصر روز دوشنبه ٢٣ مرداد ١٣٩۶ در شهر «بهارستان» اصفهان در حالی Ú©Ù‡ از محل کسب خود خارج می‌شد به دلیلی نامشخص توسط افرادی Ú©Ù‡ «سربازان گمنام امام زمان» خوانده Ù…ÛŒ شوند بازداشت شده است. گفته شده “ماموران لباس شخصی از خودروی Ù¾Ú˜Ùˆ با پلاک تهران استفاده کرده‌اند.”
این مربی عرفان حلقه پیش‌تر، در جریان تجمع اعتراضی شاگردان محمدعلی طاهری در مقابل بیمارستان «بقیه الله» در روز دهم آبان ٩۵ بازداشت شده و علی رغم صدور قرار وثیقه ۵٠ میلیون تومانی، به مدت یک هفته در بند امنیتی سپاه در زندان اوین حبس شده بود.

گفتنی است، خبرگزاری‌های «فارس» و «تسنیم»، وابسته به سپاه پاسداران، روز دوشنبه با انتشار خبری از آنچه که «دستگیری لیدر اصلی عرفان انحرافی حلقه در استان اصفهان» خوانده شد، مدعی شدند: «لیدر کمپین «الف مثل استاد» و پل ارتباطی با اعضای خارج از کشور عرفان حلقه در تور اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان افتاد.»

«محمود علیزاده طباطبایی» روز سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩۶، در رابطه با موج اخیر بازداشت‌های اعضای عرفان حلقه در ایران به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «فعالانی که بازداشت شدند یا خانواده‌هایشان از شهرهای مختلف تماس گرفتند و اخبارش هم منتشر شده، متاسفانه با این که هیچ چیز منفی یا خلاف قانونی در این کلاس‌ها نیست ولی غیرقانونی اعلام شده و ماموران امنیتی برخورد می‌کنند.»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط «خبرنگار عرفان حلقه»، از روز دهم تیرماه ١٣٩۶ تا این لحظه تعداد ٨٢ تن از شاگردان محمدعلی طاهری در شهرهای مشهد(٢٧ نفر)، نجف آباد(١١ نفر)، شاهین شهر(٩ نفر)، تبریز(١٧ نفر)، شیراز(۴ نفر)، بابل(یک نفر) و اصفهان(١٣ نفر) بازداشت شده‌اند. از این تعداد، دست کم ١٠ نفر همچنان تحت بازجویی قرار دارند. تمامی افراد بازداشت شده در شهرهای مشهد، تبریز و شیراز با قید کفالت، وثیقه و یا تعهد در آزادی مشروط به سر می بزند.
از تعداد دقیق افرادی که همچنان در بازداشت به سر می برند اطلاعی در دست نیست.
منابع نزدیک به وحید پورطهماسب که برای سومین بار، روز چهارشنبه ١٨ مردادماه ١۳٩۶ بازداشت شده نیز از بی اطلاعی خانواده این شاگرد محمدعلی طاهری از وضعیت وی خبر می دهند.

انتشار خبر بازداشت‌های Ù¾ÛŒ در Ù¾ÛŒ اعضای عرفان حلقه در شهرهای ایران با لحنی قلدرمابانه در حالی توسط رسانه‌های وابسته به اطلاعات سپاه صورت می‌گیرد Ú©Ù‡ این قبیل اقدامات رسانه‌های مورد اشاره Ùˆ نهاد مسلح متبوع آنها به گفته فعالان حقوق بشر Ùˆ حقوق‌دانان، نقض آشکار حقوق بشر Ùˆ مغایر با اصول صریح قانون اساسی است. اصولی چون اصل Ù¢Û´ (ممنوعیت انتشار مطالب نادرست توسط مطبوعات Ùˆ رسانه ها)ØŒ اصل ٢٣ (آزادی عقیده Ùˆ بیان)ØŒ اصل ٣٢ (ممنوعیت بازداشت خودسرانه)ØŒ اصل ٣٧ (اصل برائت: هیچ‌کس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‌شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ ثابت‏ گردد) Ùˆ …