بازداشت وحید پورطهماسب در بابل برای سومین بار


«وحید پورطهماسب»، از شاگردان محمدعلی طاهری در بابل روز گذشته برای سومین بار از محل کسب خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، «وحید پورطهماسب»، روز چهارشنبه ١٨ مردادماه ١٣٩۶ توسط ماموران امنیتی از محل کسب خود بازداشت شده است.
به گفته منابع نزدیک به این شاگرد محمدعلی طاهری «ماموران پس از بازداشت وحید پورطهماسب با مراجعه به منزل شخصی‌اش دو تلفن همراه، لپ تاپ و حتی وسایل شخصی همسر وی را توقیف کرده‌اند.»

از جزئیات و علت بازداشت این شهروند بابلی، پیش از موعد رسیدگی به پرونده وی در دادگاه انقلاب و همچنین مکان فعلی نگهداری او اطلاعی در دست نیست. در طول یک سال گذشته این سومین بار است که وحید پورطهماسب توسط ماموران لباس شخصی، خارج از رویه متداول قضایی، بازداشت می‌شود.

این مربی عرفان حلقه، پیش‌تر روز شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩۵ از محل کسب خود بازداشت شده و پس از ۴١ روز حبس در زندان بابل، از تاریخ ١٠ مهر ١٣٩۵ با تودیع وثیقه ١٢٠ میلیون تومانی، در آزادی مشروط به سر می‌برده است.

این شاگرد محمدعلی طاهری مجددا، روز چهارشنبه ۱۰ خردادماه‌ ۱۳۹۶، توسط پنج ماموران لباس شخصی، بدون ارائه حکم قضایی و کارت شناسایی، بازداشت و با چشم بند به مکان نامعلومی منتقل شده و به مدت سه ساعت تحت بازجویی قرار گرفته است.

در همین ارتباط یک منبع مطلع از وضعیت پرونده این شهروند بابلی به خبرنگار عرفان حلقه گفته: «وحید پورطهماسب آخرین دفاعیه خود را در تاریخ ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶، به دادگاه انقلاب بابل ارائه کرده است و پرونده او با موضوع «ترویج فرقه عرفان حلقه و تبلیغ علیه نظام» در این دادگاه در حال پیگیری است اما در همین حال ماموران امنیتی مدام با حضور در محل کسب وحید او را مورد تهدید و آزار و اذیت قرار می دهند.»