آخرین جلسه دادگاه محمدعلی طاهری فردا برگزار خواهد شد

یک منبع مطلع از روند قضایی پرونده بنیانگذار عرفان حلقه گفته: «آخرین جلسه دادگاه محمدعلی طاهری، روز دوشنبه ١٩ تیرماه در شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.»

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، فردا دوشنبه ١٩ تیر ١٣٩٦، محمدعلی طاهری در حالی برای ارائه آخرین دفاعیات خود در شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب حاضر خواهد شد که قرار منع تعقیب او از اتهام های انتسابی یک سال پیش در تاریخ ١٣ تیرماه ١٣٩٥ صادر شده بود و این زندانی عقیدتی یک سال و نیم مازاد بر دوره محکومیت خود (از ١٨ بهمن ٩٤) در سلول انفرادی زندان اوین محبوس شده است.

این منبع مطلع در حالی خبر از برگزاری آخرین جلسه دادگاه محمدعلی طاهری داده Ú©Ù‡ وکیل این زندانی عقیدتی «محمود علیزاده طباطبایی» در گفتگو با سایت حکومتی «انصاف نیوز» با اعلام اینکه “جلسه رسیدگی به اتهام های محمدعلی طاهری در دهه دوم تیرماه برگزاری خواهد شد”ØŒ در ارتباط با تاریخ دقیق برگزاری این جلسه گفته بود: « به دلیل جلوگیری از تجمع هوارداران محمدعلی طاهری در مقابل دادگاه با وجود تذکرات بسیار، روز دقیق برگزاری دادگاه را اعلام نمی‌کنم.»

گفتنی است، در روزهای منتهی به آخرین جلسه دادگاه محمدعلی طاهری دوست داران این معلم معنوی و فعالان مدنی با راه‌اندازی کمپینی «خودجوش» تحت عنوان «الف مثل استاد» با ارسال هزاران فایل صوتی خواستار آزادی این معلم معنوی و توقف اقدام‌های فراقانونی در رسیدگی به پرونده محمدعلی طاهری شدند.
شخصیت هایی چون «شیرین عبادی»، «نسرین ستوده»، «حسین علیزاده»، «مهدی خزعلی»، «مجتبی واحدی»، «علی افشاری»، «محمد نوری‌زاد»، «مصطفی بادکوبه‌ای» Ùˆ … با پیوستن به این کمپین مردمی خواستار پیگیری وضعیت محمدعلی طاهری توسط جامعه مدنی Ùˆ مدافعان حقوق بشر شدند.

سازمان عفو بین ملل نیز روز چهارشنبه ١٤ تیرماه با فرخوان «اقدام اضطراری»، نسبت به احتمال صدور مجدد Ø­Ú©Ù… اعدام برای محمدعلی طاهری در دادگاه پیش رو اظهار نگرانی کرد. این سازمان در قسمتی از بیانیه خود گفته: «مقام‌های حکومت ایران محمدعلی طاهری را به “افساد فی الارض” متهم کرده اند. او بیش از Û¶ سال در سلول انفرادی زندان اوین حبس شده است. احتمال آن Ù…ÛŒ رود Ú©Ù‡ ÙˆÛŒ در صورت گناهکار شناخته شدن در دادگاه به مرگ محکوم شود.»