نامه تولیت مدرسه علمیه حجت قم، به رئیس جمهور: وارد جنگ روانی حریف نشوید


حجه الاسلام سید مرتضی حجت نجفی کوه کمری، تولیت مدرسه علمیه حجت قم، به رئیس جمهور نامه ای نوشته و در آن توصیه کرده است که حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی وارد جنگ روانی حریف نشود.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، به نقل از «شفقنا»، متن این نامه بدین شرح است:

به نام هستی بخش یکتا

جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و دعای خیر و عرض تبریک انتخاب مجدد جنابعالی در کسوت ریاست جمهور با نصرت الهی

اگرچه این روزها میزان توقعات از شما به شدت بالا رفته و سیل مطالبات در تمام ابعاد به سویتان جاری شده و از هر طرف یقه تان را گرفته اند و همه بر سرتان فریاد می کشند اما مقصود از نگارش این نامه سر کشیدن فریادی دیگر بر سر شما نیست، بر طریق اوصیکم و نفسی بتقوی الله و نظم امرکم، غرض تنها یادآوری نکاتی است به خود و به شما، مخالفان، منتقدان و حامیان شما و همکارانتان در دولت تدبیر و امید.

با شروع کارزار انتخابات دودسته دغدغه پیش روی شما به عنوان رئیس اجرائی کشور قرار داشت. اول برنامه ریزی، مدیریت و برگزاری فرآیند پر مخاطره انتخابات، دوم مبارزه انتخاباتی و صرف انرژی حداکثری شخص رئیس دولت مستقر و یارانش در مناظرات وکارزار تبلیغاتی برای حضور و مشارکت حداکثری و جلب نظر رأی دهندگان در انتخابات.

بگذریم که در بخش اول، جنابعالی، دولتی را تحویل گرفته بودید که مدیران بدنه و حتی لایه های زیرین آن را آقای احمدی نژاد، به صورت اتوبوسی تصفیه کرده بود و مهره های خود را چیده بود، نیروهایی که نه تنها حرف رئیس دولت تدبیر و امید را در تمام چهار سال گذشته نمی خواندند بلکه در مواردی حتی کار شکنی هم می کردند تا حدی که سیستم بیمار دولتی و اداری را بیمارتر کرده و فلج نموده بودند، لیکن نفس این ماجرا لطمات سنگینی را در طول چهار سال گذشته به شخص شما و دولتتان وارد کرده بود و نا امیدی و نارضایتی گسترده را در سطح عمومی باعث شده بود.

اما در بخش دوم دشواری های به مراتب سنگین تر و معضلاتی به مراتب سخت تر را پیش رو داشتید. از طرفی قدرت های بزرگ با ایجاد یک اجماع در جامعه جهانی در بعد اقتصادی و با ابزار تحریم های به جا مانده از گذشته، دولت و مردم را تحت فشار کمرشکن قراردادند، در بعد سیاسی هم به مدد عناصر داخلی بالارونده از دیوار سفارتها، تمام تلاششان را برای انزوای ایران به کار گرفتند، دولت تدبیر و امید زیر سایه جنگ در بعد امنیتی و نظامی تحت شدیدترین نگرانی ها قرار داشت و در موضوع حقوق بشر هم با بی تدبیری و همراهی برخی عناصر مشکوک داخلی، جمهوری اسلامی زیر کم سابقه ترین فشارها و اخطارها قرار گرفته بود از طرف دیگر در داخل مرزهای خود نیز بحران ها و مصیبتهای متعددی را تجربه می کرد.

از یک سو اقتصاد بیمار به ارث رسیده از دولتهای قبل، فشار بسیار زیادی برگرده مردم محروم و طبقات فرودست تحمیل می کرد و از دیگرسو، سوء مدیریت ها و برنامه های اقتصادی غلط دشواری زیادی فراروی کشور قرار داده بود، از همه مهمتر اختلاس ها و سرقتهای بیشماری که با تبانی و هم دستی دولت پاک دست !!! گذشته، رخ داده و توان و رمقی برای اقتصاد نحیف و مفلوک ایران باقی نگذاشته بود.

چهار سال زمان برد تا هیجانات دروغین اقتصادی جمشید بسم الله ها، بابک زنجانی ها و … فرونشیند و حباب کاذب پویایی اقتصادی مافیایی بترکد و پول و سرمایه های بی اعتبار از بازار مسکن ، بورس، دلار و … به جریان طبیعی خود بازگردد. شوربختانه منتقدین یا از اقتصاد درکی ندارند یا متوجه این امر نیستند که شادابی اقتصادی در هیجانات بی منطق و بحران آفرینی نیست، بلکه رشد اقتصادی در ثبات و عقلانیت حاصل خواهد شد نه در بحران و البته که همیشه رشد و گذار همتی جانانه و استقامتی شکیبانه را می طلبد.

با این همه در انتخابات اخیر، ملتی با تمام توش و توان و بضاعت در حمایت از دولت تدبیر و امید و شخص شما به عنوان نماینده گفتمان اعتدال و اصلاحات سنگ تمام گذاشتند با وجودی که اکثر رسانه های رسمی و ملی در تخریب شخصیت شما و عملکرد اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی تیم شما از هیچ اقدامی فروگذار نکردند.

نتیجه این انتخابات حامل پیام هایی روشن و استوار بود:

اگر ایران در کانون بحران های امنیتی رو به تزاید منطقه، روی صلح و آرامش را می بیند به قول رهبری، دلیلی جز حضور شایسته و مستمر مردم در صحنه ندارد البته حضوری در سایه یک دیپلماسی فاخر به دور از تنش و در عین حال مقتدرانه بزرگمردان سیاسی ایران.
‎این اندوخته ای گرانبهاست که می تواند دستمایه و تعیین کننده استراتژی ایران در منطقه و جهان باشد و در عرصه داخلی نیز به منتخب ملت پشتوانه و اعتماد به نفسی بدهد که بتواند با اقتداری که در سایه حمایت ملی دریافته است در پی مطالبات آنان باشد، نکته ای که یادداشت حاضر درصدد تبیین آن است و می تواند این امر بهترین عامل برای حفظ، تداوم و تقویت روحیه شاداب اجتماعی در پی پدیده انتخاب باشد. عاملی که باعث ایجاد و تثبیت فضای امید گشته و رشد اقتصادی و تمایل بازار را به ثبات و آرامش بوجود آمده در سایه سیاست های تنش زدای دیپلماتیک حفظ نماید و تداوم بخشد. اگر شما به عنوان رئیس جمهور می خواهید در ارائه خدمات و پی گیری مطالبات مردم در عرصه داخلی و خارجی موفق باشید بهترین گزینه پیش رو، پرهیز از ورود به جنگ روانی و مقابله مستقیم با حریف و معاند و مغرض است ایجاد جنگ روانی و تشدید آن برای شما و دولتمردان یک تله است و وارد شدن به جنگ روانی بهره ای جز ایجاد فضائی ملتهب و صرف انرژی بالا برای مجادله و دفع حملات معاندین نخواهد داشت به ویژه در شرایط حساس فعلی و وقوع عملیات تروریستی اخیر که برخی ناجوانمردانه می خواهند از این آب گل آلود، ماهی بگیرند.

‎امروز فرصتی طلایی در اختیار شما است فرصتی که ضمانت تحقق آزادی و عدالت اجتماعی و امنیت است، امروز ملت بهترین حامی و پیشتیبان شماست که نه تنها مشروعیت بخش تمام فعالیتهاست بلکه به اراده الهی متصل بوده و می تواند در جهت تحقق اهداف و مطالبات خود بزرگترین مقاومت و ایستادگی را نشان دهدمبادا این فرصت از دست رود.

‎آنان که رأی ملت را به هیچ می انگارند و وقعی برای مردم قائل نیستند و مشروعیت نظام را از مردم نمی دانند، به احتمال زیاد خدا را نمی شناسند و آیه شریفه نساء/۱۱۵ « وَ مَنْ یُشاقِقِ الرَّسُولَ مِنْ بَعْدِ ما تَبَیَّنَ لَهُ الْهُدی‏ وَ یَتَّبِعْ غَیْرَ سَبیلِ الْمُؤْمِنینَ نُوَلِّهِ ما تَوَلَّی وَ نُصْلِهِ جَهَنَّمَ وَ ساءَتْ مَصیراً » را ندیده اند و یا بیان پیامبر اکرم (ص) را مبنی بر « لاتجتمع امتی علی الخطاء» و « یدالله مع الجماعه» را نشنیده اند.

‎آقای روحانی گرامی! همانگونه که مردم علی رغم وجود کاستی ها باردیگر به شما اعتماد کردند شما نیز اگر می خواهید موفق باشید شفافیت را سرلوحه عمل و گفتار خود قرار دهید و با پرهیز از ورود به جنگ روانی حریف، با مردم صادقانه گفتگو کنید و کاستی های پیش رویتان را بازگو کنید، یقین بدانید مردم به قول امام خمینی و رهبر انقلاب، هوشیارانه در صحنه حضوری فعال دارند. مردم متصل به اراده الهی قادرند با همکاری و همراهی دولتمردان، مسئولیت ساختن ایران آزاد و آرام و فردایی بهتر را به عهده گیرند، کافیست عزم شما بر تحقق خواسته ها و مطالبات ایشان باشد در این صورت همراهی دست خدا را خواهید دید.

‎با آرزوی توفیق الهی
‎سید مرتضی حجت نجفی
‎تولیت مدرسه علمیه حجت قم