بازداشت یکی از شاگردان محمدعلی طاهری در زاهدان پس از طرح پرسش در یک همایش انتخاباتی

«مهتاب علیپور» از شاگردان محمدعلی طاهری در زاهدان روز گذشته توسط ۵ مامور لباس شخصی وابسته به وزارت اطلاعات در منزل شخصی بازداشت شد. ÙˆÛŒ در همایش انتخاباتی حسن روحانی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت، خطاب به «محمود صادقی» نماینده مجلس، به طرح پرسشی در خصوص برنامه دولت حسن روحانی برای اجرای اصل ۲۳ قانون اساسی Ùˆ آنچه Ú©Ù‡ «استقرار امنیت برای آزادی اندیشه ها» خواند پرداخته بود.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، مهتاب علیپور روز ۶ خرداد ۹۶ ساعت ۱۱ صبح در حالی توسط پنج تن از ماموران لباس شخصی در منزل شخصی اش بازداشت شد Ú©Ù‡ Ø­Ú©Ù… قانونی جلب از سوی آن ها ارائه نشده است. گفته شده: «ماموران با ورود غیرقانونی Ùˆ تفتیش منزل، لوازم شخصی این شاگرد محمدعلی طاهری اعم از تلفن همراه، کتاب ها Ùˆ سی دی های آموزشی عرفان حلقه را توقیف کرده Ùˆ او را به یکی از ساختمان های مربوط به وزارت اطلاعات منتقل کرده اند.»

یک منبع آگاه در این خصوص به خبرگزاری عرفان گفته: «به اعضای خانواده، اطرافیان و همراهان مهتاب گفته شده که تا دو ساعت دیگر ایشان را آزاد می‌کنند و می‌خواهند که با کارشناس مربوطه صحبت کنند. اما پس از گذشت نزدیک به ۸ ساعت گفتند که ایشان تا فردا مهمان ما هستند.»
این منبع تاکید کرده: «به خانواده و اطرافیان مهتاب علیپور گفته شده اطلاع‌رسانی نکنید. ظاهرا چون مدرکی علیه او ندارند قصد پرونده‌سازی دارند. بازداشت وی غیرقانونی بوده و حکم جلبی نشان نداده‌اند.»

این رفتار غیرقانونی وزارت اطلاعات دولت یازدهم با شهروندی Ú©Ù‡ خواستار اجرای قانون توسط قوه مجریه شده بود در حالی صورت گرفته Ú©Ù‡ پیش تر در جریان تبلیغات انتخاباتی، «محمود صادقی» نماینده حسن روحانی در همایشی در روز ۲۳ اردیبهشت به این شهروند زاهدانی گفته بود: «رفتارهای غیرقانونی با محمدعلی طاهری را پیگیری می‌کنیم.»