در ششمین سالگرد بازداشت محمدعلی طاهری برگزار شد؛ تجمع اعتراضی دوست داران عرفان حلقه در شهر های اروپا

همزمان با ششمین سالگرد بازداشت محمدعلی طاهری از ۱۴ اردیبهشت ۹۶ ØŒ چهار شهر اروپا صحنه اعتراض شاگردان این معلم معنوی به تداوم بازداشت غیرقانونی او بود.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، شاگردان محمدعلی طاهری در شهر های «وین» اتریش، «استکهلم» سوئد، «فرانکفورت» آلمان و «لندن» بریتانیا در روزهای چهاردهم و شانزدهم اردیبهشت، ادامه بازداشت محمدعلی طاهری و اتلاف وقت در رسیدگی به پرونده قضایی این زندانی عقیدتی را محکوم کردند.

معترضان همچنین با در دست داشتن پلاکاردها و تصاویری از نرگس محمدی، عبدالفتاح سلطانی، اسماعیل عبدی، آیت الله حسین کاظمینی بروجردی و سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی اعلام کردند در فضای پر هیاهوی انتخابات، وضعیت نابه سامان قربانیان نقض حقوق بشر در ایران را از یاد نمی برند.

یکی از شرکت کنندگان در تجمع اعراضی شهر وین به خبرگزاری عرفان گفت: «ما تا جایی که بتوانیم صدای تمامی زندانیان عقیدتی و سیاسی بالاخص استاد عزیزمان آقای محمد علی طاهری خواهیم بود. ایستادگی خواهیم کرد و صدای ایشان را به تمام مجامع بین‌المللی و حقوق بشری خواهیم رساند.»

محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه برای اولین بار در تاریخ ۲۹ فروردین ۸۹ به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد. ÙˆÛŒ پس از تحمل ۶۶ روز بازجویی Ùˆ حبس در سلول انفرادی بند دو-الف زندان اوین با تودیع وثیقه Ùˆ به شرط حضور روزانه در یکی از خانه های شخصی سپاه واقع در ضلع شمالی دانشگاه تهران (پلاک ۹۰) Ùˆ تداوم بازجویی ها آزاد شد. او برای دومین بار در تاریخ ۲۳ فروردین ۹۰ به اتهام «عضویت در سازمان چریک های فدایی خلق» به مدت ۲۴ ساعت بازداشت شد.

این زندانی عقیدتی سرانجام در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۹۰ به اتهام «ارتداد»، «توهین به مقدسات»، «سبّ النبی» Ùˆ «افساد فی الارض» از محل خانه امنی Ú©Ù‡ مدت ها در آن تحت بازجویی بود بازداشت Ùˆ به سلول انفرادی بند دو-الف زندان اوین منتقل شد. این قرار بازداشت Ú©Ù‡ به صورت «موقت» صادر شده بود، به صورت مکرر در تاریخ های ۱۴ تیر ۹۰ (پس از دو ماه حبس در انفرادی)ØŒ ۲۱ تیر ۹۳ (پس از سه سال حبس انفرادی Ùˆ با شکایت چهار تن از اعضای انجمن نجات از حلقه وابسته به سپاه)ØŒ ۱۸ بهمن ۹۴ (پس از اتمام Ø­Ú©Ù… حبس ۵ ساله Ú©Ù‡ به اتهام توهین به مقدسات توسط قاضی پیرعباسی صادر شده بود Ùˆ با وجود نقض ماهیتی Ø­Ú©Ù… افساد فی الارض در دیوان عالی)ØŒ ۱۸ فروردین ۹۵ Ùˆ ۱۸ خرداد ۹۵ تمدید شد.

گفتنی است از تاریخ ۱۸ خرداد ۹۵ تا کنون، محمدعلی طاهری بدون صدور Ø­Ú©Ù… تمدید قرار بازداشت موقت Ùˆ به صورت غیرقانونی همچنان در سلول انفرادی بند دو-الف زندان اوین نگهداری Ù…ÛŒ شود. این در حالی است Ú©Ù‡ در تاریخ ۱۳ تیر ۹۵ قرار منع تعقیب این زندانی عقیدتی صادر شده بود.