بازداشت یکی از شاگردان محمدعلی طاهری در تهران

IMG_3428

نورا نجفی، از شاگردان محمدعلی طاهری، ظهر روز سه شنبه ۲۶ بهمن ۹۵ در منزل مسکونی خود در تهران بازداشت Ùˆ به مکان نامعلومی منتقل شده است. این پنجمین بازداشت خودسرانه شاگردان محمدعلی طاهری در هفته اخیر است.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، ماموران لباس شخصی روز سه شنبه با ارائه حکم ورود به منزل، به محل سکونت نورا نجفی رفته و پس از تفتیش کامل منزل مسکونی و توقیف وسایل شخصی از جمله تلفن همراه وی، این مربی عرفان حلقه را به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این شاگرد محمدعلی طاهری، نیروهای لباس شخصی که بر اساس شواهد، از ماموران «قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران» بودند، در حالی اقدام به تفتیش منزل کردند که چشم و دستان احسان لطیفی، همسر نورا نجفی، را بسته بودند.

این منبع مطلع به خبرنگار عرفان حلقه گفت: « ماموران ابتدا با عبور از دروازه به پشت درب واحد مسکونی نورا نجفی رفتند، اما او و همسرش که در منزل خواب بودند در را باز نکردند. سپس ماموران به پشت دروازه برگشته و زنگ آیفون را زدند. همسر نورا آیفون را جواب داد و ماموران دوباره به پشت درب واحد آمدند اما نورا و همسرش چون تا آن لحظه حکم ورود را ندیده بودند، در را به روی ماموران باز نکردند. سرانجام با اقدام ماموران به شکستن درب واحد و ایجاد خسارت، مجبور شدند در را باز کنند.»

این منبع که خواست نامش فاش نشود ادامه داد: « علت این بازداشت معلوم نیست و از مکان نگهداری نورا نجفی هیچ اطلاعی در دست نیست. ماموران به خانواده نورا گفته بودند در صورتی که اطلاع رسانی نکنید حداکثر تا چهارشنبه بعدازظهر آزادش می کنیم اما نه تنها این اتفاق نیافتاده، بلکه نورا هیچ تماسی هم نگرفته و خانواده اش نمی دانند کجا نگهداری می شود. هیچ کسی هم پاسخگو نیست.»

گفتنی است پیش تر، ماموران امنیتی قرارگاه ثارالله، در جریان درگیری های روز یکم آذر ۹۵ مقابل مجلس ایران Ùˆ بازداشتگاه وزرا بدون ارائه Ø­Ú©Ù… قضایی، وارد منزل نورا نجفی Ùˆ احسان لطیفی شده Ùˆ پس از تفتیش منزل، تلفن همراه Ùˆ وسایل شخصی این دو مربی عرفان حلقه را با خود برده بودند.

لازم به یادآوری است، احسان لطیفی با آنکه از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی روز یکم آذر ماه در مقابل مجلس ایران نبود، در تاریخ مورد اشاره به مدت یک هفته در خانه های امن سپاه تحت بازجویی نیروهای امنیتی قرار گرفته بود.