اعزام ۳۴ تن از شاگردان محمدعلی طاهری به دادسرای قدس / تجمع اعتراضی در مقابل دادسرا + گزارش ویدیویی

۳۴ تن از شاگردان زندانی محمدعلی طاهری روز جاری از زندان های فشافویه (ندامتگاه تهران بزرگ) Ùˆ قرچک (ندامتگاه زنان شهر ری)ØŒ به دادسرای قدس اعزام شدند. گزارش شده علی رغم تلاش قاضی پرونده برای متقاعد کردن این افراد به امضای قرار کفالت یا وثیقه، آنها با اعتراض به اتهام های انتسابی، از امضای این قرار Ùˆ آزادی مشروط سر باز زده اند. همزمان در مقابل این دادسرا تجمع اعتراضی در حمایت از این افراد برپا شد.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، صبح امروز دوشنبه ۱۳ دی ماه، ۳۴ تن از شاگردان محمدعلی طاهری Ú©Ù‡ پیش از این در قالب کمپین «کوچ به زندان اوین» خود را داوطلبانه به این زندان تحویل داده بودند، به دادسرای قدس تهران واقع در خیابان اشرفی اصفهانی اعزام شدند. این افراد پیش تر به زندان های بدنام فشافویه Ùˆ قرچک منتقل شده بودند.

لازم به یادآوری است، با وجود اینکه این افراد خود را داوطلبانه به زندان معرفی کرده اند پیش از این توسط بازپرس پرونده به آنها اتهام هایی چون «اخلال در نظم عمومی»، «اقدام علیه امنیت ملی» Ùˆ … تفهیم شده بود Ú©Ù‡ اعتراض آنها را در Ù¾ÛŒ داشته است. در دادگاهی Ú©Ù‡ روز جاری برای این شاگردان محمدعلی طاهری برگزار شد نیز برخی از آنها حاضر نشدند با صدور قرار کفالت، مشمول آزادی مشروط شوند.

گزارش شده برخی از این شاگردان محمدعلی طاهری از جمله الهه یاسی خطاب به قاضی دادگاه روز جاری گفته اند: «آزادی زورکی نمی خواهیم، اگر استاد ما مجرم است ما هم همان جرم را مرتکب شده ایم و تا زمان آزادی او در زندان می مانیم».

همزمان جمعی از شاگردان محمدعلی طاهری در حمایت از این اعضای کمپین «کوچ به زندان اوین»، در مقابل دادسرای قدس دست به تجمع اعتراضی زدند.

گزارش شاهدان عینی حاکی از آن است، معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار اجرای قانون شده و اعلام کردند: «برای کسی که خود را داوطلبانه به زندان معرفی می کند اتهام اخلال در نظم عمومی بی معنا است. یا محمدعلی طاهری و شاگردانش را آزاد کنید، یا ما را هم زندانی کنید.»

شاهدان همچنین گفته اند ماموران امنیتی با شوکر تعدادی از این معترضان را تهدید کرده و جمعیت را پراکنده کردند. گزارشی از ضرب و شتم و یا بازداشت این افراد مخابره نشده است.

شایان ذکر است آخرین لیست اسامی اعضای کمپین «کوچ به زندان اوین» Ú©Ù‡ از تاریخ ۲۳ آذر ماه در سه نوبت خود را داوطلبانه به زندان تحویل داده اند به قرار زیر است:

۱. الهه یاسی
۲. سارا کاوندی
۳. ناهید ربانی
۴. آمنه حکمت مرام
۵. امیرحسین میرخلیلی
۶. علیرضا رشوند
۷. محمد آباریان
۸. محسن باقری
۹. بهار منصوری
۱۰. حمید محمدی پور
۱۱. علی عبدالمالکی
۱۲. بهاره رادکیان پور
۱۳. مینا امیرمعزی
۱۴. وفا (مهزاد) خسروانی
۱۵. زهرا سادات ابراهیمی
۱۶. رضا غنی
۱۷‌. رویا ارباب
۱۸. زهرا شفیعی
۱۹. نویده الماسیان
۲۰. فرناز علیزاده
۲۱. ملیکا کاوندی
۲۲. امیر نصری
۲۳. اکرم درویشی
۲۴. احسان حدادی
۲۵. ابراهیم سلامت
۲۶. مژده درخشان
۲۷. بهارک آذرنیا
۲۸. رها داودیان
۲۹. فاطمه حسین علی آبادی
۳۰. رقیه کرمی
۳۱. احترام حداوند
۳۲. سعیده گودرزی
۳۳.مرضیه درودیان
۳۴. جعفرنجفی خسروشاهی