گزارش آخرین وضعیت شاگردان محمدعلی طاهری در زندان / تعدادی در اعتصاب خشک هستند

img_7550
طبق آخرین اطلاع از منابع نزدیک به بازداشت شدگان درگیری روز یکم آذر در مقابل مجلس ایران، تعداد این افراد Ú©Ù‡ هم اکنون در زندان های فشافویه Ùˆ قرچک به سر Ù…ÛŒ برند، ۴۰ تن گزارش شده است. اکثر این زندانیان اعلام کرده بودند Ú©Ù‡ دست به اعتصاب غذا خواهند زد اما از تعداد دقیق افرادی Ú©Ù‡ هم اکنون در اعتصاب به سر Ù…ÛŒ برند اطلاعی در دست نیست. دو تن از بازداشت شدگان نیز همچنان در مکانی نامعلوم به سر Ù…ÛŒ برند.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، تا کنون ۱۱ تن از بانوان به نام های فیروزه یعقوبی، افسون اسلامی، هانیه محسنی‌تبریزی، معصومه صالحی، رقیه کرمی، هلن شهبازی، لیلا حیدری، زهرامعینی‌بخش، مینا امیر‌معزی، سپیده خضرایی Ùˆ پانیذ هدایتی توانسته اند در تماس با خانواده های خود اطلاع دهند Ú©Ù‡ در اعتصاب غذا هستند. از این میان، منابع نزدیک به خانواده فیروزه یعقوبی اعلام کرده اند Ú©Ù‡ این شاگرد محمدعلی طاهری از روز بازداشت در اعتصاب غذای خشک به سر Ù…ÛŒ برد.

شایان ذکر است، از آنجایی که شاگردان محمدعلی طاهری پیش از دستگیری به اتفاق، اعلام کرده بودند که در صورت برخورد خشونت آمیز دست به اعتصاب غذا خواهند زد، پیش بینی می شود که تعداد بیشتری از بازداشت شدگان روز یکم آذر در اعتصاب غذا باشند.

در همین حال گزارش ها از ندامتگاه شهر ری (زندان زنان قرچک) حاکی از آن است که دو تن از مقام های قضایی با شنیدن خبر اعتصاب غذای شاگردان محمدعلی طاهری به دیدار آنها در این زندان رفته اند. از جزئیات این مذاکره خبری در دست نیست.

گفتنی است در حال حاضر آقایان سعید یسایی، رادمهر یاوری، محمد علی کاظمی، علی مومن برمی، محمد خالدی، محسن باقری، علی سلامت، رسول حاج علی، ابوالفضل پورحسینی، امیرحسین میرخلیلی در ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ (فشافویه) به سر می برند.

خانم ها معصومه حاجعلی، مینا معزی، لیلا حیدری، هلن شهبازی، معصومه اورنگ، مریم چگینی، رویا اکبری، بهاره منصوری، فاطمه آذرمهر، فیروزه یعقوبی، شادی طائبی، سپیده خضرایی، مهسا خدادادی، معصومه صالحي، بهارک آذرنیا، زهرا معینی بخش، افسون اسلامی، کژال نزاری، آنیا حسنی، مریم سهرابی، مهر انگیز مومن، پانیذ هدایتی، سمیه ملکی، سمیرا محمودی، سمانه زارعان، سهیلا مومن، هانیه محسنی تبریزی و رقیه کرمی نیز در ندامتگاه شهر ری (زندان زنان قرچک) زندانی هستند.

از سرنوشت احسان لطیفی و مروارید فرتومی که پس از بازداشت به خانه های امن سپاه پاسداران منتقل شده اند نیز هیچ اطلاعی در دست نیست.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.