محمد نوری‌زاد: نباید اجازه بدهیم شخصیت‌های ما در سکوت خبری نابود شوند

mohamad-nourizad-erfanews

گفتگوی اختصاصی با محمد نوری‌زاد کنشگر مدنی درباره محمد علی طاهری و تجمع‌های مسالمت‌آمیز اعتراضی در ایران

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه» به نقل از خبرگزارى عرفان (اِنا)، «محمد نوری‌زاد» کنشگر مدنی در آستانه ۲۷مین روز از اعتصاب غذای اعتراضی «محمد علی طاهری» و به دنبال سرکوب خشونت‌آمیز تجمع‌های اعتراضی به ادامه بازداشت این زندانی عقیدتی، گفته: «شاگردان آقای طاهری درست فهمیده‌اند و درست دارند می‌روند. ما نباید اجازه دهیم در سکوت خبری شخصیت‌های ما از بین بروند.»

به گزارش خبرگزاری عرفان (اِنا)، در روزهای اخیر به دنبال حضور جمعی از شاگردان و هوادارن محمد علی طاهری در مقابل بیمارستان بقیه‌الله اعظم در تهران و اعتراض به وضعیت این زندانی عقیدتی، نیروهای امنیتی و انتظامی به تجمع مسالمت‌آمیز آنها حمله کرده و چندین نفر از تجمع‌کنندگان را بازداشت کرد.
«محمد نوری‌زاد» در گفتگو با خبرگزاری عرفان به تحلیل زوایای برخوردهای خشن حکومت با تجمع‌های مسالمت‌آمیز پرداخته و در پایان راهکارهایی را برای دفاع از حقوق انسانی محمد علی طاهری عنوان کرده است.
این دانش‌آموخته کارگردانی، مستندساز و نویسنده ساکن تهران، که از جمله هنرمندانی است که در سال‌های اخیر در نقش یک فعال و کنشگر مدنی به وضعیت حقوق بشر در ایران اعتراض کرده، درباره راهکارهای دفاع از محمد علی طاهری و به طور کلی زندانیان سیاسی و عقیدتی و مدنی گفته: «در تجمع‌های اعتراضی مسالمت‌آمیز حضور میدانی و مداوم داشته باشیم، در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی حضور داشته باشیم و خبررسانی کنیم. و همچین از وضعیت زندانیان به مجامع جهانی و سازمان‌های حقوق بشری اطلاع‌رسانی کنیم.»

فایل صوتی گفتگو با محمد نوری‌زاد را در اینجا بشنوید:

http://www.erfanews.com/archive/397.htm