مرخصی چند ساعته محمدعلی طاهری در حضور گروگانگیران؛ آب طلب نکرده ای که مراد نبود

13686639_571793462982715_3590687883143758305_n

 

روز سه شنبه ۲۲ تیر ماه ۹۵،  محمود علیزاده طباطبایی ، خبر داد که پس از گذشت ۷ ماه از نقض حکم اعدام محمدعلی طاهری در آذر ماه ۹۴، به دلیل نقص در پرونده، اکنون تحقیقات روی پرونده این اندیشمند، در دادسرا تکمیل شده است.
بنیانگذار عرفان حلقه، اکنون با پرونده جدیدی روبرو است که باز هم او را در معرض خطر حکم  اعدام  قرار داده است. این بار اما با توطئه ای دست دوم و زنگ زده: اتهام “سبّ النبی” یا توهین به پیامبر.

نکته قابل تامل آن است که دو روز بعد از این رفتار ناعادلانه، به محمدعلی طاهری مرخصی چند ساعته ای اعطا می شود تا در مراسم عقد دختر خود حاضر شود. گویا سیستم امنیتی و متصدیان پرونده سازی قصد دارند به قربانی خود، پیش از قتل، جرعه ای آب بنوشانند، غافل از آنکه “آب طلب نکرده همیشه مراد نیست”.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، به نقل از کمپین‌ تبرئه و آزادی محمدعلی طاهری، محمود علیزاده در شرایطی از صدور کیفرخواست جدید سبّ النبی برای موکل خود خبر داد که به گفته او، این اتهام در دادگاه بدوی به ریاست قاضی پیرعباسی  رد شده بود و محمدعلی طاهری هم از سال ۹۰ تا کنون در زندان است و نمی توانسته مرتکب جرم جدیدی شود.

در بی اساس بودن این اتهام، Ú©Ù‡ برای دومین بار به بنیانگذار دو طب مکمل ایرانی وارد شده است، همین بس Ú©Ù‡ در دادگاه بدوی او، به علت عدم وجود شواهد Ùˆ قرائن کافی، در نهایت، صورت خفیف تر آن یعنی اتهام “توهین به مقدسات” به محمدعلی طاهری تفهیم شد Ú©Ù‡ حداکثر مجازات آن یعنی ۵ سال حبس، برای این دانشمند صادر شد.

این مجازات در ۱۸ بهمن ۹۴ به اتمام رسید Ùˆ ‫‏محمدعلی طاهری‬ بیش از ۵ ماه، در بازداشتی غیرقانونی Ùˆ مازاد بر حکمش در زندان منتظر ماند تا قاتلان ‫ ‏قرارگاه ثارالله‬، با دسیسه ای جدید اما رنگ باخته، کیفرخواست “سبّ النبی” Ùˆ پرونده اعدام او را بازبگشایند.

گفتنی است پیش از این ‫ نسرین ستوده‬ در مصاحبه ای، هرگونه پرونده سازی مجدد برای افرادی که دوران محکومیت خود در زندان سپری می کنند و ایجاد شرایط مخاطره آمیز برای آنها را غیرقانونی و نقض فاحش حقوق بشر خوانده بود.
وی در خصوص پرونده محمدعلی طاهری تصریح کرد: « نکته حقوقی دیگری که نقض فاحش حقوق بشر محسوب می شود این است که در زمانی که حکم ایشان به اتمام رسیده، پرونده جدیدی تشکیل می شود که ایشان را مجددا با خطر مجازات اعدام مواجه می کند.»

بنیانگذار طب های مکمل  ‏فرادرمانی‬ Ùˆ ‫ ‏سایمنتولوژی‬، در طول ۵ سال Ùˆ نیم حبس خود، همواره با پرونده سازی ها Ùˆ اتهام های جدیدی Ú©Ù‡ او را با خطر اعدام مواجه Ù…ÛŒ کرده، روبرو بوده است.

گویا قرار بوده در زندان نگاه داشتن او به مثابه گروگانگیری طولانی مدتی باشد، تا در فرصت مقتضی از قوطی عطاری دستگاه امنیتی، هر بار اتهامی نو بیرون بیاید و چکش بی عدالتی، همچنان بر میخ اعدام این اندیشمند ایرانی بکوبد.

حال Ú†Ù‡ فرقی Ù…ÛŒ کند Ú©Ù‡ محمدعلی طاهری “توهین به مقدسات” کرده، “مرتد” است، “مفسد فی الارض” است، “چریک فدایی خلق” است یا “ساب النبی” است ØŸ! مهم این است Ú©Ù‡ او باید به هر قیمتی Ú©Ù‡ شده اعدام شود.