سه روزنامه‌نگار بازداشتی در «پروژه نفوذ» به مرخصی آمدند

Screen Shot 1395-04-17 at 03.26.42

سه روزنامه‌نگار بازداشتی در «پروژه موهوم نفوذ آمریکا در مطبوعات ایران» پس از هشت ماه بازداشت ساعتی قبل به مرخصی اعزام شدند.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، به نقل از سحام، آفرین چیت‌ساز، سامان صفرزایی و احسان مازندرانی سه روزنامه‌نگار بازداشت شده در «پروژه موهوم نفوذ غرب در ایران» پس از هشت ماه بازداشت و تحمل فشارهای طاقت‌فرسا از زندان اوین به صورت موقت آزاد شدند. در این میان هنوز خبری از آزادی عیسی سحرخیز دیگر روزنامه‌نگار منتقد بازداشت شده در این پروژه مخابره نشده است.

بر اساس گزارش‌ها «آفرین چیت‌ساز» ستون نویس روزنامه ایران که مدت زیادی تحت فشار برای اعتراف اجباری ارتباط با برخی مقامات دولتی ایران قرار داشته، با سپردن وثیقه یک میلیارد تومانی به مرخصی اعزام شده است.

احسان مازندرانی نیز با سپردن وثیقه پس از پنجاه روز اعتصاب غذا به مرخصی چهار روزه اعزام شده است.

به نظر می‌رسد این مرخصی‌ها به مناسبت فرا رسیدن عید فطر به این روزنامه‌نگاران بازداشتی اعطا شده باشد.

در همین حال برخی منابع خبری گفته‌اند که قوه قضاییه قصد دارد عیسی سحرخیز روزنامه‌نگار منتقد و بیمار را از تخت بیمارستان مجددا راهی زندان کند.

سحرخیز گفته است که در صورت اجرای چنین تصمیمی، در بدو ورود خود به زندان دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

عیسی سحرخیز هدف از اعتصاب غذای جدید خود را «عمل به دو ماده صریح قانونی ۵۰۲ و ۵۲۲ قانون مجازات اسلامی» و «برائت از تمامی اتهامات ساختگی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و بازجویان» عنوان کرده است.

منبع