ضرب و شتم شاگردان محمدعلی طاهری در زندان «تهران بزرگ»

 

1779217_1698208303791336_4323024394693820346_n

Ø­Ú©Ù… ناعادلانه حبس ۵ ساله ‫محمدعلی طاهری‬ در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۴ پایان یافته است. اما ÙˆÛŒ به صورت کاملا غیر قانونی در بازداشت به سر Ù…ÛŒ برد.

بر اساس اسنادی که اخیراً افشا شده، پیش از این نیز هر بار که تاریخ بازداشت محمدعلی طاهری به اتمام می رسیده، با شکایت چهار تن از اعضای انجمن ‫‏نجات از حلقه‬، قرار بازداشت در روندی کاملاً غیرقانونی تمدید شده است.

جالب آنجاست Ú©Ù‡ قوه‌قضاییه در برابر این قبیل رفتارهای زندان بانان محمدعلی طاهری، Ú©Ù‡ مغایر با نص صریح ماده ۱۳ قانون مجازات اسلامی است، سکوت اختیار کرده است.
این در حالی است که اعمال قانونی و مسالمت آمیز شاگردان محمدعلی طاهری با برخورد های خشن و خودسرانه سرکوب می شود.

تنها خواسته این شاگردان، آزادی محمدعلی طاهری پس از اتمام دوره محکومیتش است اما هر بار که این خواسته به شکلی مسالمت آمیز بیان می شود با برخوردی ظالمانه روبرو می گردد.

در تاریخ ۲۳ بهمن، گروهی از شاگردان بنیانگذار طب های مکمل ‫فرادرمانی‬ Ùˆ ‫سایمنتولوژی‬ به مرقد آیت‌الله ‫خمینی‬ Ù…ÛŒ روند Ùˆ برای آزادی محمدعلی طاهری به دعا Ùˆ عبادت مشغول Ù…ÛŒ شوند.
در حالی که این عده هیچ گونه تظاهری در نیایش خود نداشتند با برخورد خشن نیروهای امنیتی دستگیر و تعدادی از آنها پس از محاکمه در دادسرای عمومی شعبه ‫آفتاب‬ به اتهام «اخلال در نظم و آسایش عمومی» ! راهی ‏زندان تهران بزرگ‬ می شوند.

گفتنی است این زندان از مخوف ترین زندان های ‏جمهوری اسلامی‬ است و شاگردان محمدعلی طاهری برای تنبیه، اذیت و آزار روانه این زندان فاسد شدند.

به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»، یکی از این شاگردان محمدعلی طاهری در خصوص نحوه رفتار با آنها در زندان تهران بزرگ به «کمپین تبرئه و آزادی محمدعلی طاهری» گفته است: «در بدو ورود و هنگام بازرسی، بدون دلیل کتکمان زدند تا به اصطلاح حساب کار دستمان بیاید. کفش، لباس و اموال ما را ربودند و دیگر پس ندادند (گفتند همه چیز را دور می ریزیم)، موهای ما را تراشیدند و به بخش قرنطینه منتقل شدیم.
در آنجا به اتفاق ۱۸ نفر دیگر(مجموعاً ۲۲ نفر) در سلولی Ú©Ù‡ گنجایش ۹ نفر را داشت تپانده شدیم Ú©Ù‡ حتی از امکانات اولیه بهداشتی هم برخوردار نبود. در مدتی Ú©Ù‡ آنجا بودیم آب قطع بود Ùˆ امکان نظافت Ùˆ شست‌وشو نداشتیم.
این در حالی بود که غذا بدون قاشق و آب بدون لیوان به زندانیان داده می شد و سایر هم سلولی های ما که آب و غذا می خوردند باید با دست های آلوده و از ظرف غذای مشترک اطعام می کردند.
دائما زندانی ها مورد تحقیر و هتک حرمت قرار می گرفتند و ما هم از این قاعده مستثنی نبودیم.»

شایان ذکر است، اخیراً از زندان ‏رجایی شهر‬ نیز گزارش هایی مبنی بر وخامت وضعیت جسمانی شاگردان محمدعلی طاهری به دلیل شرایط بهداشتی نامساعد ارسال شده است. گفته می شود ‫عبدالاحد جلیل زاده‬ به دلیل آلودگی بالا در زندان رجایی شهر به نوعی بیماری پوستی مبتلا شده و شرایط جسمانی وی وخیم است.

بله، فرقی نمی کند شاگردان محمدعلی طاهری در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی برای سلامتی و آزادی معلم خود دعا و عبادت کنند، یا با گل و شیرینی به استقبال از عزیز در بند خود بروند و یا هر اقدام قانونی و مسالمت‌آمیز دیگر؛ آنها مجرمند و گناهشان این است که شاگرد محمدعلی طاهری هستند! و باید به شدیدترین وجه ممکن سرکوب شوند و برای اذیت و آزار به زندان های مخوف با شرایط بهداشتی نامساعد فرستاده مى شوند.