محمودرضا قاسمی کیست و چه نقشی در پرونده محمدعلی طاهری دارد؟ / قسمت سوم

 

 

منافع شخصی بازجویان ثارالله و هزینه های حاکمیت مطلقه

دکتر ‫‏مصطفی‌ آزمایش‬، مدیر ‫‏انجمن‌ پاسداشت‌ حقوق‌ بشر‌ در‌ ایران‬، در سلسله برنامه هایی به تحلیل نقش محمودرضا قاسمی در پرونده محمدعلی طاهری پرداخت.
این فعال حقوق بشر، با برشمردن منافعی Ú©Ù‡ از قِبل پرونده سازی برای محمدعلی طاهری، عاید شخص محمودرضا قاسمی شده است، او Ùˆ همکارانش در قرارگاه ثارالله را “دشمن” نظام جمهوری اسلامی دانست.

وی تاکید کرد عملکرد ‫‏اداره‌ فرق‌ و‌ ادیان‬ و نهادهای امنیتی ‏سپاه‬ برعکس آنچه که در رسالتشان تعریف شده، به ضرر نظام جمهوری اسلامی است و موجب شده نقض حقوق بشر توسط حکومت ایران، دائما توسط ‫‏سازمان‌ ملل‌ متحد‬، ‫‏اتحادیه اروپا‬ و سایر مراجع حقوق بشر بین المللی گزارش شده و علیه حکومت ایران و مقامات آن با صدور قطعنامه هایی، محدودیت های گوناگون اعمال شود.
به گزارش «خبرنگار عرفان حلقه»‬، دکتر آزمایش در برنامه خود در تلویزیون فارسی زبان ‫دُرّ‬ با توصیف عملکرد «موسسه هنری آلاء» به مدیریت محمودرضا قاسمی و «موسسه علوم راهبردی جنبش های انحرافی(معراج)» به مدیریت ‏«علی محمدی‌هوشیار»‬ گفت: « اینها موسسه های مختلفی دارند مانند موسسه تبلیغاتی ‫‏آلاء‬ که به موسسه دیگری بنام ‏معراج‬ وصل است. هدف موسسه معراج مبارزه با فرقه ها و نحله های انحرافی است و خروجی کار آنها در موسسه آلاء تبدیل به برنامه های تبلیغاتی می شود. اینها همه وابسته به موسسه فرق و ادیان هستند.»

ÙˆÛŒ ادامه داد: « ما مشاهده میکنیم Ú©Ù‡ یک برنامه هایی برای صدا وسیما ساخته میشود تحت عنوان “سبک زندگی اسلامی”. Ú†Ù‡ کسی این برنامه ها را تهیه میکند Ùˆ ارائه کننده به قول معروف سبک زندگی اسلامی Ú†Ù‡ کسی است ØŸ شخصی است Ú©Ù‡ دارای تخصص در “کشتی کج” Ù…ÛŒ باشد ولباس کاراته با کمربند سیاه به تن میکند Ùˆ در عین حال روی این لباس عبا Ù…ÛŒ پوشد Ùˆ عمامه به سر میگذارد! »

مصطفی آزمایش با اشاره به سخنان افشا شده از جلسه محرمانه محمودرضا قاسمی با مدیران برخی رسانه های دولتی گفت: « اگر دقت کرده باشید این آقا به صراحت می گوید که رفته به منزل شخصی آقای دکتر محمدعلی طاهری و اسناد و مدارک ایشان را که در طول سی سال کار فرهنگی تهیه کرده بوده یک جا با خودش برداشته و بعد با اینها یک کتاب نوشته به عنوان تز دکترا علیه جهان بینی آقای طاهری. »

وی افزود: « اما در عین حال همان حرفاهای آقای طاهری را ایشان می گیرد و می گوید که حرف های اقای طاهری ومتد آقای طاهری رابنام خودش میخواهد بکار ببرد تحت عنوان سبک زندگی اسلامی. قاسمی می گوید {طاهری می گه دلیل درستی روش من اینه که برهمان اصولی استواره که دعا روش استواره. خوب ماهم همین کاررو میکنیم ماهم می گیم دعا. خیلی کارا میشه کرد. یکیش استفاده از بحث دعاست. روشمندش و قانونمندش کنیم} »

این فعال حقوق بشر با بیان این که قاسمی با سرقت نتیجه تحقیقات سی ساله محمدعلی طاهری و ساخت برنامه های تلویزیونی در این خصوص به کسب درآمدهای کلان مشغول است توضیح داد: « این آقا می گوید من از خانه طاهری فیلم گرفتم برنامه درست کردم . سوال این است که این آقا فیلم را روی چه حسابی تهیه کرده و چه کاره است که می رود از خانه مردم فیلم تهیه می کند؟ اگر شما کار سازمانی انجام میدهید پس این فیلم ها چرا در منزل شماست و اگر کار شخصی دارید انجام میدهید چرا آن را به پای قرارگاه ثارالله میگذارید؟»

آزمایش با اشاره به اقرار قاسمی به هدایت موسسه اش با مدیریت مستقیم فرزند رهبر ایران و با تامین بودجه از بیت رهبری تصریح کرد: « از این آقا که پا به جفت ایستاده که طاهری باید اعدام بشود باید پرسید این اعدام آقای طاهری که شما دست از او برنمی دارید به نفع کیست ؟»

وی خاطرنشان کرد: « این سوالی است که شورای عالی امنیت ملی باید به آن پاسخ بدهد. چون هزینه اش را نظام دارد می دهد. شما می بنید که در سطح بین المللی در کدام گزارش، بیانه یا نشستی بوده که تشکیل بشود وبه مورد آقای طاهری اشاره نشده باشد؟ درسطح اتحادیه اروپا، در گزارش سالانه وزارت خارجه امریکا، در گزارش سالیانه احمد شهید در سازمان ملل همه جا از آقای طاهری نام برده شده است و هزینه تمام اینها به پای حکومت ایران است. »

منبع: کمپین تبرئه و آزادی محمدعلی طاهری